16 травня 2018 року відбулася дослідницько-експериментальна сесія очно-заочної школи «Юний дослідник» (науково-практична конференція). Конференція проходила на базі Донецького національного технічного університету у м. Покровськ. В заході прийняли участь юні науковці та їх керівники, методисти закладів загальної середньої освіти області (мм. Слов’янськ, Краматорськ, Торецьк, Покровськ, Добропілля, Дружківка, Мирноград, Черкаської селищної ради Слов’янського району, Покровського району).

З вітальним словом до юних дослідників звернулась Оксенчук Надія Володимирівна, директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

Воропаєва Вікторія Яківна, проректор з науково-педагогічної роботи Донецького національного технічного університету, побажали успіхів талановитим учням та запросила на екскурсії лабораторіями Донецького національного технічного університету.

Євдокімова Оксана Валеріївна, в.о. директора комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» звернула увагу на те що, обдарована учнівська молодь області активно та ефективно приймає участь у всеукраїнських, міжнародних заходах і у цьому заслуга науковців, викладачів ДонНТУ.

Учасники Конференції мали змогу почути Антикуз Олену Володимирівну, учителя фізики та астрономії Курахівської гімназії «Престиж», учасника робочої групи Наукової школи на базі Європейської організації ядерних досліджень «ЦЕРН» від Донецького територіального відділення МАН України, про нові можливості для педагогів і учнів МАН у  проведенні експериментів з ядерних досліджень.

Чепак Ольга Петрівна, асистент кафедри природоохоронної діяльності, викладач секції «Екологія» очно-заочної школи «Юний дослідник», розповіла про особливості роботи очно-заочної школи, пріоритетні напрямки в роботі з учнівською молоддю.

Юні науковці представити свої наукові надбання у 5 секціях Конференції , а саме

Комп’ютерні науки;

Математика:

Хімія та біологія;

Фізика;

Екологія

Учні протягом Конференції у колі однодумців отримали нові знання, нові враження. Це захід де обдаровані і активні школярі можуть обмінюватись думками, ідеями та розповідати іншим про своє бачення майбутнього.

У підсумку роботи секцій було визначено 5 найкращих виступів, по одному з кожної секції, які вразили своїми доповідями.

За підсумками роботи Конференції учасники отримали Дипломи та Грамоти.

Для школярів добре брати участь у таких Конференціях, бо вони матимуть досвід виступів, досвід ведення дискусій. І в майбутньому ці юні розумники зможуть стати добрими вченими, науковцями, фахівцями.

В рамках угоди про співробітництво між Вищою школою управління і адміністрації в Ополє та ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»  4-7 квітня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку територій» до участі в якій були запрошені викладачі та студенти ДДПУ та слухачі КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», переможці конкурсу наукових робіт.

Поїздка в Європу була досить цікавою і результативною. Викладачі, школярі та студенти мали змогу представити результати своїх наукових досліджень на конференції, обговорити важливі і нагальні проблеми розвитку освіти, соціально-економічного розвитку територій з колегами із інших вузів України та Європи..

Від секції «Психологія» Донецької обласної Малої академії наук учнівської молоді на конференції виступила Ступнік Ольга - учениця IV курсу (11 класу) Лиманського ліцею Лиманської міської ради Донецької області, яка зробила досить змістовну доповідь за результатами власних наукових досліджень. Робота виконувалася під керівництвом кандидата психологічних наук, доцента кафедри загальної психології Донбаського державного педагогічного університету Остополець І.Ю.

Доповідь була присвячена актуальній проблемі – проблемі формування вищих моральних почуттів у старшокласників, а саме психологічному аналізу уявлень про кохання. Ступнік Ольга чітко і логічно описала сутність проблеми, розкрила зміст діагностичної роботи зі школярами, ілюструючи свої слова комп’ютерною презентацією. Всі наукові узагальнення школярки були грамотно аргументовані. Ольга сміливо і компетентно відповіла на всі запитання аудиторії підкресливши факт нагальної необхідності вивчення окресленої проблематики з метою формування культури міжособистісних стосунків у старшокласників та їх вищих почуттів, що наразі виступає важливим завданням нової української школи.

За результатами роботи конференції всі її учасники отримали сертифікати.

Також було оприлюднено збірку наукових праць, дописувачами якої стали і члени секції «Психологія» Донецької обласної малої академії наук учнівської молоді http://www.wszia.opole.pl/oferta-edukacyjna/pedagogika/ebooki/.

Після конференції для всіх учасників була організована оглядова екскурсія по Вищій школі, проведено бесіду про особливості навчально-виховної роботи у польському виші, наукові публікації та проекти, спортивне життя студентів та викладачів, потім українські студенти мали змогу познайомитися з польськими і пограти в боулінг..

Також члени делегації взяли участь у культурно-освітньому проекті, який передбачав знайомство з особливостями навчання у інших європейських вишах, зокрема Вищій школі Карла Енглиша в Чехії, Вищій технічній школі в Катовицях, Масаріковському університеті в Брно та ін. Школярі та студенти зацікавлено розпитували і про мовні курси та програми для українців у європейських освітніх закладах, особливості застосування інформаційних та інноваційних технологій в освітньому процесі вищих навчальних закладів тощо.

Косяк Семен Антонович (І місце в секції Російська мова), учень 9 класу Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради – керівник роботи – Лавренко Олена Олександрівна, вчитель російської мови та літератури Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради;

Сіверський Максим Дмитрович (І місце в секції Комп’ютерні системи та мережі), учень 11 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Биков Андрій Олександрович – вчитель інформатики комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради;

Агванян Артем Робертович (І місце в секції Internet-технології та WEB дизайн), учень 9 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Биков Андрій Олександрович, вчитель інформатики комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради;

Дубик Данило Володимирович (IІ місце в секції Прикладна математика), учень 11 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Требіна Олена Олександрівна, вчитель математики комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради;

Едігер Ганна Ігорівна (Ш місце в секції Психологія), учениця 10 класу закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №10 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк – керівник роботи – Парфеній Ірина Едуардівна, заступник директора з виховної роботи закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №10 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк;

Чучін Данило Родіонович (ІІІ місце в секції Експериментальна фізика), учень 11 класу комунального закладу "Маріупольський міський технологічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області" – керівник роботи – Петрова Олександра Петрівна, вчитель фізики комунального закладу "Маріупольський міський технологічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області";

Коробко Володимир Юрійович (ІІІ місце в секції Теоретична фізика), учень 10 класу Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради - керівник роботи – Омельченко Оксана Миколаївна, вчитель фізики-математики Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради

Саган Володимир Володимирович (ІІІ місце в секції Математика), учень 9 класу Лиманського ліцею Лиманської міської ради – керівник роботи – Глуханюк Олена Вікторівна, вчитель математики Лиманського ліцею Лиманської міської ради;

Чернишов Денис Юрійович (ІІІ місце в секції Технології програмування), учень 11 класу Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради – керівник роботи – Коміна Лариса Вікторівна, вчитель інформатики Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради;

Редченко Андрій Юрійович (ІІІ місце в секції Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження), учень 9 класу Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Краматорської міської ради – керівник роботи – Хілько Інна Анатоліївна, вчитель хімії Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Краматорської міської ради;

Доценко Владислав Вадимович (ІІІ місце в секції Археологія), учень 11 класу Дружківської гімназії «Інтелект» Дружківської міської ради – керівник роботи – Прус Ірина Миколаївна, вчитель історії Дружківської гімназії «Інтелект» Дружківської міської ради;

Пономаренко Алла Дмитрівна (ІІІ місце в секції Мистецтвознавство), учениця 10 класу комунального закладу «Маріупольський міський навчально-виховний комплекс «Гімназія - школа» № 27 Маріупольської міської ради Донецької області» – керівник роботи – Голущак Ольга Анатоліївна, вчитель літератури, художньої літератури комунального закладу «Маріупольський міський навчально-виховний комплекс «Гімназія - школа» № 27 Маріупольської міської ради Донецької області»;

Хозіна Валерія Сергіївна (ІІІ місце в секції Літературна творчість), учениця 10 класу Краматорської української гімназії Краматорської міської ради – керівник роботи – Бородай Олег Васильович, вчитель історії Краматорської української гімназії Краматорської міської ради;

Гречка Євгенія Сергіївна (ІІІ місце в секції Фольклористика), учениця 11 класу Великоновосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Великоновосілківської районної ради – керівник роботи – Авілова Олена Василівна, вчитель української мови та літератури Великоновосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Великоновосілківської районної ради;

Овчаренко Діана Ігорівна (ІІІ місце в секції Англійська мова), учениця 10 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Федорова Юлія Геннадіївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології Маріупольського державного університету;

Мараховська Єлизавета Андріївна (ІІІ місце в секції Екологія), учениця 10 класу комунального закладу "Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей - школа №48" Маріупольської міської ради Донецької області" – керівник роботи – Шиян Галина Андріївна, вчитель географії комунального закладу "Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей - школа №48" Маріупольської міської ради Донецької області";

Малкіна Катерина Олександрівна (ІІІ місце в секції Охорона довкілля та раціональне природокористування), учениця 11 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Пономарчук В’ячеслав Вадимович, вчитель біології комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради;

Бутиліна Катерина Олексіївна (ІІІ місце в секції Лісознавство), учениця 11 класу Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради - керівник роботи - Горбань Наталія Іванівна, вчитель біології та основ екології Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради;

Макєєва Анастасія Олександрівна, (ІІІ місце в секції Ветеринарія та зоотехнія), учениця 11 класу Красноармійського міського ліцею «Надія» Покровської міської ради – керівник роботи – Федоренко Валентина Федорівна, вчитель біології та хімії Красноармійського міського ліцею «Надія» Покровської міської ради.

З 03 по 05 травня 2018 у м. Львів проходить Міжнародна науково-практична конференція учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих». 70 учасників конференції мають змогу поспілкуватися з видатними ученими Львівського національного університету ім. Івана Франка, національного університету «Львівська політехніка», Українського католицького університету. Від Донецької області 4 учня пройшли відбір та запрошені до участі у конференції, а саме:

Регунова Віолета Олексіївна Слов’янський педагогічний ліцей Слов’янської міської ради
Мігоцький Ілля Олександрович Комунальний заклад "Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням окремих предметів Маріупольської міської ради
Івлєв Кирило Олександрович Часовоярська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№ 17 Бахмутської районної ради
Ворона Дарина Вадимівна Слов’янський педагогічний ліцей Слов’янської міської ради

Юні дослідники приймають участь у науково-практичної конференції за 4 напрямами:

  • Історичні та новоутворені етнічні спільноти на території України  кінця ХХ початку ХХІ століття (на прикладі свого регіон);
  • Проблема утилізації твердих побутових відходів: нові технології вторинної переробки, економічні перспективи та екологічні аспекти (на прикладі свого регіону);
  • Економічне зростання регіону: природні, трудові та інституційні чинники;
  • ХХ століття в історичній пам`яті: локальні історії.

Успішних виступів юним дослідникам Донеччини.

19 квітня в Києві стартував ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Конкурс є основною складовою системи виявлення, розвитку і підтримки обдарованих, здібних у науковій діяльності дітей і талановитої молоді на теренах нашої держави й організовується щороку серед юних учених – вихованців закладів МАН України.

Державні діячи, усвідомлюючи власну місію щодо плекання майбутніх керівників Української держави, підтримали фіналістів. З вітальними словами до учасників звернулися Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Виступ французького імунолога і цитолога, лауреата Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жюля Оффмана викликав гучні оплески аудиторії.

Теплі привітання від генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, єврокомісара з питань досліджень, науки та інновацій Карлуша Моедаша, президента Європейської академії мистецтв, наук і літератури Жан-Патріка Коннрада зачитав президент Малої академії наук Станіслав Довгий. Вітальні слова присутні почули і від тимчасово повіреної у справах Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні пані Наджли Аль-Раїс, заступника міністра молоді і спорту України Олександра Яреми й академіка Національної академії наук України Віктора Грінченка.

В цьому році юні науковці Донеччини представляють свої науково-дослідницькі роботи у 37 секціях 11 наукових відділеннях.