28.01.2023 року в секціях «Українська література» (керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури Надія Тендітна), «Соціологія» (керівник – Оксана Ташкінова, кандидат соціологічних наук), «Математика» (керівник – Ірина Дмитришин, асистент кафедри математики та моделювання) відбулася проміжна сесія (науково-практична конференція) обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ». Дослідницькі проєкти юних науковців були  актуальними, змістовними та цікавими. Кожна з представлених доповідей має наукову новизну та практичну цінність. Учасники конференції активно долучилися до обговорення та змістовно відповідали на поставлені запитання.

За результатами роботи конференції було визначено кращі учнівські  дослідження.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

28 січня 2023 року в секції «Хімія» обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» (керівник секції – кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімічної технології палива Ігор Швець) відбулася проміжна сесія у формі науково-практичної конференції, під час якої юні науковці представили результати своїх дослідницьких проєктів. Цікавою та змістовною, зокрема, була доповідь вихованки наукової секції «Хімія» КПНЗ «ДОМАНУМ», здобувачки освіти 9 класу Навчально-виховного комплексу №1 Покровської міської ради Донецької області Софії Манько «Дослідження екоснеків (на прикладі фріпсів)». 

Усі доповідачі мали змогу відповісти на поставлені їм запитання й одержати рекомендації для вдосконалення дослідницьких проєктів.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Шановне учнівство! Всеукраїнський конкурс юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського 2023 стартував!

Розпочато прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського.

До участі в конкурсі запрошуємо здобувачів освіти 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованців позашкільних закладів освіти.

Метою проведення Конкурсу є популяризація знань з хімії та суміжних галузей науки, підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, залучення їх до науково-дослідницької діяльності.

Конкурс проводиться у два етапи для двох вікових категорій:

  • середня – учасники віком від 6 до 12 років включно;
  • старша – учасники віком від 13 до 18 років включно.

Для участі в І етапі необхідно:

Учасникам середньої вікової категорії до 1 лютого заповнити заявку;

В період з 15 лютого до 25 лютого для учасників середньої вікової категорії на офіційній сторінці Конкурсу буде оголошено назву речовини, інструкції для вирощування кристалів у домашніх умовах під наглядом дорослих, контакти для надсилання вирощених кристалів. Учасники середньої вікової категорії, які не мають змоги передати кристали, можуть надіслати відеосюжет про процес вирощування кристалу та кінцевий результат зі своїми коментарями.

Журі конкурсу розглядає подані учасниками середньої вікової категорії кристали та відеосюжети і визначає переможців у таких номінаціях:

«Найбільший кристал»;

«Найякісніший кристал»;

«Найоригінальніший кристал»;

«Віртуальний кристал».

Учасникам старшої вікової категорії до 20 березня заповнити заявку та надіслати тези (короткий опис) наукових досліджень (спостережень) на тему «Кристали: магія і технології» українською або англійською мовою на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Більше інформації на офіційній сторінці Конкурсу або на сайті КПНЗ «ДОМАНУМ».

 Пропонуємо долучитися до конкурсу!

.
.
.
.
.
.
Previous Next Play Pause
1 2 3

Шановне учнівство! 29 січня в Україні буде відзначатися День пам'яті Героїв Крут. У цей день ми згадуємо про юнаків із 1-ї Української військової школи імені Богдана Хмельницького та Студентського куреня імені січових стрільців, які в далекому 1918 році мужньо обороняли УНР від більшовицьких військ. Пропонуємо більше дізнатися про обставини бою під Крутами за допомогою:

1) онлайн екскурсії до Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут»: https://storymaps.arcgis.com/stories/4dac8663c20948ffbe9e7e8b1a449057

2) відеовиступу-презентації, підготовленого Дергачовою Алісою (Верхньоторецький НВК Очеретинської ВЦА) у межах проміжної сесії - конференції: https://youtu.be/RK47-j_shCA

За цим посиланням на онлайн-вікторину можна перевірити свої знання про Героїв Крут: https://learningapps.org/watch?v=p5etcib7j23  . Зверніть увагу! Для отримання сертифікату треба внести до синього прямокутника register своє прізвище та ім'я

.
.
.
.
.
.
.
.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Сьогодні, 22 січня 2023 року, ми відзначаємо День Соборності України. Вітаємо з цим святом усіх українців! Вітаємо тих, хто зі зброєю в руках відстоює територіальну єдність (соборність) і цілісність українських земель! Вітаємо тих, хто надав прихисток переселенцям з зони бойових дій. Своїми добрими вчинками ви зміцнюєте духовну соборність (єдність) українського народу. Бажаємо всім витримати, вистояти та разом зберегти нашу  прекрасну батьківщину - Україну! Із метою ознайомлення з історичною довідкою, провідними ідеями відзначення Дня Соборності України у 2023 р. пропонуємо ознайомитися з інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам'яті: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-sobornosti-ukrayiny-2023-ta-105-yi-richnyci-progoloshennya-nezalezhnosti-ukrayinskoyi-narodnoyi-respubliky