У листопаді 2023 р. Національним центром «Мала академія наук України» була проведена Всеукраїнська олімпіада з філософії на тему «Демократія та авторитаризм».  Олімпіада проводилася дистанційно в два етапи. На першому (відбірковому) етапі, що тривав із 06 по 17 листопада, здобувачам освіти 8-11 класів було запропоновано написання відбірковаих мотиваційних есе. Українською або англійською мовою було необхідно розкрити, чим є філософія у сучасному світі. На другому етапі, із 24 по 26 листопада 2023 р., було проведено лекції та творчі зустрічі, які допомогли учнівству підготуватися до основного конкурсного випробування. Перед здобувачами освіти виступили працівники НЦ «МАНУ» – Любов Терехова, кандидатка філософських наук, тема виступу «Есе та академічна доброчесність»; Марія Назаренко, кандидатка філософських наук, тема лекції «Структура філософії. Як розпізнавати філософські проблеми; Віталій Щепанський, кандидат філософських наук, тема лекції ««Хороша диктатура»: моделі суспільного договору між диктатором і народом». Переможці та призерки Всеукраїнської олімпіади з філософії  2021 і 2022 рр. надали конкурсантам поради, як обрати свій шлях у філософії.

Основне конкурсне випробування – написання філософського есе – проводилося дистанційно в синхронному режимі (онлайн). Безпосередньо перед написанням есе конкурсантам було запропоновано обрати одну з чотирьох тем, як правило, цитату з філософського твору.

Наприклад, Ганна Касай, здобувачка освіти Костянтинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 13 Костянтинівської міської ради Донецької області, обрала темою есе цитату  із праці американської філософині Марти Крейвен Нусбаум: «Law is built by humans using the theories they have. When those theories were racist, laws were racist. When theories of sex and gender excluded women, so did the law. And there is no denying that the most political thought by humans the world over has been human-centered, excluding animals». Есе, написане конкурсанткою в день початку Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», було присвячено філософським теоріям статі та гендеру, їхньому впливу на становище жінки в суспільстві.

Журі Всеукраїнської олімпіади з філософії оцініло зрілість думок дівчини.  За результатами Всеукраїнської олімпіади з філософії Ганна Касай посіла ІІІ місце у групі «Есе англійською мовою» (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid072QYfh6NE33FHZQVXjFx32Hy4vY8xfngha71z9RK3xnziyHFr98NvQGkfKEKAZsdl&id=100064747686925 ). Щиро вдячні Никитській Ганні Дмитрівні, учительці англійської мови Костянтинівського ЗЗСО № 13, за високу якість знань її вихованки з англійської філології та ознайомлення з сучасними філософськими доктринам! Бажаємо нових успіхів та сподіваємося, що наступного року будемо вітати Ганну з перемогою на Міжнародній Олімпіаді з філософії.

Вихованка гуртка «Журналістика» обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ» Дар'я  Бодрова  брала участь у національному проєкті «Фільтр» та увійшла до списку  150 переможців з національного тесту з медіаграмотності. Дар'я є здобувачкою освіти 9 класу Святогорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Добропільської міської ради Донецької області (Смт. Святогорівка.)

«Для мене медіаграмотність – це вміння розрізняти достовірну інформацію від маніпулятивної, а в наш час це актуально, як ніколи. Я відвідую гурток «Журналістика», і чесно кажучи, якби я не вирішила вступити до гуртка, то наврядчи пройшла цей тест. За  короткий період часу я отримала знання з виявлення дезінформації, діпфейків та пропаганди, які допомогли мені пройти тест. Також у гуртку ми вчимося ефективно використовувати медіаінструменти, які допомагають знайти першоджерела. Я вдячна команді «Фільтр» за такий чудовий тест, який допомагає визначити свою обізнаність в інформаційному просторі, також висловлюю свою подяку викладачці гуртка «Журналістика» Олені Сергіївні, яка навчає нас викривати фейки та бути обізнаним у інформаційному світі», - вважає Дар'я  Бодрова.

Вітаємо Дар’ю з перемогою! 

.
.
.
.
.
.
.
.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Свято започатковане Указом Президента України   №o872/2014 від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії ‒ Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

У 2023 році виповнюється 10 років від початку Революції Гідності. Події на Майдані стали переломними для новітньої історії України: тоді українці на весь світ заявили про свою готовність захищати європейські цінності, свободи та принципи демократії. 

Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора. Те, що втримало нашу оборону в найважчі часи, і що дасть нам силу перемогти – Гідність і Свобода. Наша зброя заряджена нашою гідністю і жагою свободи. 

У жовтні-листопаді 2023 року КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» провів обласний конкурс пошуково-дослідницьких робіт «Голодомор-геноцид: Україна пам’ятає», присвячений 90-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Метою  конкурсу є пошук і підтримка обдарованої учнівської молоді, яка прагне брати участь у справі збереження пам’яті про Голодомор-геноцид 1932–1933 рр., голод 1921–1923 рр., голод 1946–1947 рр.. Здобувачі освіти 8-11 класів підготували роботи у формі дослідницького есе (номінація «Історія України»),   літературного (прозового, поетичного) твору (номінація «Література) за двома віковими категоріями.

  У конкурсних роботах учасники викривали злочинні дії тоталітарного режиму СРСР, спрямовані на організацію Голодомору 1932-1933 рр.; стратегії виживання та опір українського селянства насильницькій колективізації та розкуркуленню. Для цього було використано опубліковані дані з книг реєстрації актів цивільного стану по Донецькій області, спогади безпосередніх очевидців Голодомору з родинних архівів та шкільних музеїв, інтерв’ю їхніх дітей. Це дозволило довести спільність долі українців Донеччини з іншими регіонами України, поширення радянського терору голодом на наш регіон. Результати досліджень юних науковців були презентовані під час тематичних заходів до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в закладах освіти. 

У номінації «Історія України» було представлено 49 конкурсних робіт: 27 – у старшій віковій категорії (10-11 класи), 22 – у молодшій (8-9 класи). Переможцями в зазначеній номінації стали: Максим Ареф’єв, здобувач освіти 11 класу Світлодарської загальноосвітньої школи  I-III ступенів Світлодарської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області, Софія Нечай, здобувачка освіти 10 класу Ліцею зі структурним підрозділом гімназії №6 Покровської міської ради Донецької області, Максим Лісовий, здобувач освіти 9 класу Сіверської гімназії №3 Сіверської міської ради Бахмутського району Донецької області. Загалом у номінації «Історія України» призові місця посіли 14 учасників конкурсу. 

У номінації «Література» було представлено 32 творчих учнівських роботи: 12 – у старшій віковій категорії (10-11 класи), 20 – у молодшій (8-9 класи). Роботи учасників вражають щирістю й глибиною переживань, висловлених під час опису страшних сторінок історії нашого народу. Особливо зворушливими є творчі роботи, в основі яких – перекази й спогади очевидців голодомору, їхніх родичів. Ці щемні спогади юні донеччани виклали на папері, щоб ми та наші нащадки ніколи не забули й не пробачили тих страшних злочинів проти людяності, а головне – більше ніколи не допустили повторення їх. Серед кращих робіт у номінації «Література» твори Олександра Колтипіна, здобувача освіти 11 класу Курахівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Курахівської міської ради Донецької області, Вікторії Матущенко, здобувачки освіти 10 класу Ярівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області,  Поліни Пазюри, здобувачки освіти 11 класу Опорного закладу освіти «Новодмитрівський ліцей Костянтинівської міської ради», Аліни Анікєєвої, здобувачки освіти 9 класу Слов'янської загальноосвітньої школи І - ІІ ступенів №20 Слов'янської міської ради Донецької області, Орини Бови, здобувачки освіти 9 класу Опорного закладу освіти «Новодмитрівський ліцей Костянтинівської міської ради», Софії Міщенко, здобувачки освіти 9 класу Шандриголівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області.

У конкурсі взяли участь представники 24 територіальних громад Донецької області. Серед них найбільш активним було учнівство Добропільської (6 учасників), Костянтинівської (8 учасників), Лиманської (8 учасників), Курахівської (9 учасників), Покровської (6 учасників), Слов’яснької (11 учасників) громад. Слід відзначити також ґрунтовність та якість робіт, що були представлені від закладів освіти Світлодарської, Сіверської, Бахмутської, Маріупольської, Нікольської громад.

Докладніша інформація за покликанням: http://www.man.dn.ua/index.php/zahody-menu/oblasni/holodomor-henotsyd-ukraina-pamiataie

Ареф'єв Максим
Ареф'єв Максим
Нечай Софія
Нечай Софія
Лісовий Максим
Лісовий Максим
Література
Література
Література
Література
Світлодарська ЗОШ
Світлодарська ЗОШ
Світлодарська ЗОШ
Світлодарська ЗОШ
Світлодарська ЗОШ
Світлодарська ЗОШ
Сіверська гімназія 3
Сіверська гімназія 3
Сіверська гімназія 3
Сіверська гімназія 3
Сіверська гімназія 3
Сіверська гімназія 3
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

18-19 листопада, напередодні скорботної дати вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років, у гуртках обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ» (Хімія» ‒ керівник гуртка Швець І.І., «Охорона довкілля та раціональне природокористування» ‒ Богомаз О.П., «Прикладна фізика» ‒ Любименко О.М., «Електроніка та приладобудування» ‒ Штепа О.А., «Правознавство» ‒ Грудницький В.М.) відбулися тематичні заняття з використанням інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам'яті до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років.

Під час заходів, проведених під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!», вихованці гуртків  проаналізували низку питань: чому українців вбивали голодом, як це відбувалося, до чого призвело, як подолали інформаційну блокаду. 

Окремо було наголошено на питанні проведення Всеукраїнської акції «Запали свічку». В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на вшанування тих, хто помер з голоду, запалюють свічки. Цього року 25 листопада о 16-й годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання.

Долучаємося до Всеукраїнської акції «Запали свічку»!

#Пам’ятаємо_Єднаємося_Переможемо

1
1
Електроніка _та приладобудування
Електроніка _та приладобудування
Електроніка
Електроніка
Електроніка_
Електроніка_
Журналістика (2)
Журналістика (2)
Журналістика (3)
Журналістика (3)
Журналістика
Журналістика
Охорона довкілля_
Охорона довкілля_
Прикладна фізика
Прикладна фізика
Прикладна фізика_
Прикладна фізика_
Хімія (2)
Хімія (2)
хімія (3)
хімія (3)
Хімія (4)
Хімія (4)
Хімія
Хімія
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14