У світі є чимало винаходів і відкриттів, авторами яких стали діти. Більшу частину цих відкриттів люди вже використовують у повсякденному житті.

Щоб привернути увагу школярів до науки, розкрити їхню творчу обдарованість, креативність, виявити нові дитячі таланти Донеччини, у вересні 2021 року КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» провів І (обласний) етап XІІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України», яка щороку стає платформою для презентації розробок та проєктів юних дослідників.

Журі конкурсу в складі науковців ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» розглянуло роботи учасників виставки-конкурсу в              6 номінаціях:

-         електроніка та приладобудування;

-         матеріалознавство та перспективні технології;

-         інформаційно-телекомунікаційні системи та технології;

-         екологія та ресурсозбереження;

-         технічна творчість та винахідництво;

-         робототехніка та робототехнічні системи.

Усі дитячі винаходи доводять: не обов’язково бути дорослим, щоб робити значні відкриття!

future_2021_1 future_2021_2 future_2021_3 future_2021_4 future_2021_5 future_2021_6 future_2021_7
future_2021_1
future_2021_2
future_2021_3
future_2021_4
future_2021_5
future_2021_6
future_2021_7

 

За результатами оцінювання сформовано склад делегації Донецької області для участі у фінальному (Всеукраїнському) етапі науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України».

Учасники команди в номінаціях:

Електроніка та приладобудування

Хоцевич Олег, учень 10 класу закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 3 Покровської міської ради Донецької області

Матеріалознавство та перспективні технології

Коломійчук Дар’я Вікторівна, учениця 9 класу КЗ «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області»

Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології

Мудрий Микита, учень 11 класу КЗ «Маріупольський навчально-виховний комплекс «Ліцей-школа № 14» Маріупольської міської ради Донецької області»

Екологія та ресурсозбереження

Безбородова Анастасія, вихованка Будинку творчості дітей та юнацтва м. Мирнограда, учениця 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Мирноградської міської ради Донецької області

Технічна творчість та винахідництво

Степанов Максим, учень 11 класу КЗ «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області»

Робототехніка та робототехнічні системи

Рибак Ігор, учень 10 класу опорного закладу «Торецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6» військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області

Вітаємо юних дослідників та винахідників Донеччини! Захист і презентація перших наукових розвідок та проєктів – це надзвичайно важливий і відповідальний крок. Призерів та переможців І етапу Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» буде відзначено дипломами.

Команді юних дослідників Донеччини – успіхів у фіналі Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу!

25 вересня відбулася важлива подія, яка об’єднала науковців, досвідчених учителів та обдаровану молодь нашої області – настановча сесія обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ», у якій узяли участь більше 400 вихованців 26 наукових секцій.

Науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти (Маріупольський державний університет, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», ДВНЗ «Донецький національний технічний університет») докладно розповіли про досягнення вихованців наукових секцій, реалізацію цікавих проєктів, наукових та освітніх заходів, а також про умови проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ.

Донецьке територіальне відділення МАН України сьогодні – це спільнота найталановитіших, найрозумніших дітей Донеччини, які мають хист до наукової та дослідницької діяльності. Вони формують тренди свого покоління і творять майбутнє. Максимальне залучення школярів до позашкільної освіти є вкрай важливим для розвитку їхніх особистих талантів.

Першочергове завдання педагогічного колективу КПНЗ «ДОМАНУМ» – долучення школярів до дослідницької роботи, підтримка прагнень молодих науковців, розвиток інтелекту та спрямування енергії творчої молоді на опанування знаннями та навичками для майбутнього успішного професійного життя.

Тож до роботи!  Навчання починаємо…

25_09_1
25_09_1
25_09_2
25_09_2
25_09_3
25_09_3
25_09_4
25_09_4
25_09_5
25_09_5
25_09_6
25_09_6
25_09_7
25_09_7
25_09_8
25_09_8
25_09_9
25_09_9
25_09_10
25_09_10
25_09_11
25_09_11
25_09_12
25_09_12
25_09_13
25_09_13
25_09_14
25_09_14
25_09_15
25_09_15
25_09_16
25_09_16
25_09_17
25_09_17
25_09_18
25_09_18
25_09_19
25_09_19
25_09_20
25_09_20
25_09_21
25_09_21
25_09_22
25_09_22
25_09_23
25_09_23
25_09_24
25_09_24
25_09_25
25_09_25
25_09_26
25_09_26
25_09_27
25_09_27
25_09_28
25_09_28
25_09_29
25_09_29
25_09_30
25_09_30
25_09_31
25_09_31
Previous Next Play Pause
25_09_1 25_09_2 25_09_3 25_09_4 25_09_5 25_09_6 25_09_7 25_09_8 25_09_9 25_09_10 25_09_11 25_09_12 25_09_13 25_09_14 25_09_15 25_09_16 25_09_17 25_09_18 25_09_19 25_09_20 25_09_21 25_09_22 25_09_23 25_09_24 25_09_25 25_09_26 25_09_27 25_09_28 25_09_29 25_09_30 25_09_31

16 вересня 2021 року КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» провели постійно діючий семінар для відповідальних за позашкільну освіту дослідницько-експериментального напряму від органів управління освітою рад, територіальних громад Донецької області на тему «Проблеми розвитку й активізації дослідницької діяльності учнівської молоді».

Під час заходу обговорювалися такі питання:

· особливості структури дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти в органах управління освітою рад, територіальних громад Донецької області;

· залучення учнів-членів Донецького територіального відділення МАН України до участі в заходах дослідницького-експериментального напряму;

· моніторинг результативності участі учнівської молоді області у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України;

· організація інформаційно-освітнього простору як ефективного чинника формування дослідницьких якостей учнів.

На семінарі було представлено презентації, відеоролики «Основні здобутки Донецького територіального відділення МАН України» та щодо запровадження випуску серії бібліографічних дайджестів «Мрій. Активуйся. Навчайся (МАН) → на шляху до МАН (Мала академія наук): бібліоГід для допитливих» Донецькою обласною бібліотекою для дітей.

Проведено Круглий стіл з обговоренням важливих питань щодо організації цілеспрямованої роботи з питань розвитку дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти в області.

16_09_seminar_1
16_09_seminar_1
16_09_seminar_2
16_09_seminar_2
Previous Next Play Pause
1 2

До уваги переможців Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського!

Дипломи переможців Конкурсу можна завантажити за посиланням Дипломи конкурсу Кристали

З 14 по 17 травня 2021 року в дистанційному форматі відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких проєктів учнів-членів Малої академії наук України, що проводився під егідою Міністерства освіти і науки України.

Донецьку область представляла команда переможців ІІ регіонального етапу Конкурсу (41 учасник), які показали свої знання в обраних секціях та презентували власні наукові проєкти.

Можемо з певністю сказати, що Донецьке територіальне відділення МАНУ гідно представило свій край. У нашій медальній скарбничці 2 золотих, 6 срібних та 13 бронзових нагород:

І місце:

- Хараман Аліна Сергіївна (відділення Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство, секція Українська література), учениця 10 класу Великоновосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Великоновосілківської районної ради Донецької області та обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ»;

-  Вербицька Катерина Хазреталіївна (відділення Хімія та біологія, секція Психологія), учениця 11 класу комунального закладу «Маріупольський навчально-виховний комплекс «Ліцей-школа №14» Маріупольської міської ради Донецької області».

ІІ місце:

-  Чарченко Єлизавета Вікторівна (відділення Науки про Землю, секція Географія та ландшафто-знавство), учениця 11 класу Красноармійського міського ліцею «Надія» міста Красноармійська Донецької області;

-  Кізілов Дмитро Олексійович (відділення Технічні науки, секція Інформа-ційно-телекому-нікаційні системи та технології), учень 9 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області»;

-  Абдулазізов Ібрахім Октамович (відділення Комп’ютерні науки, секція Мультиме-дійні системи, навчальні та ігрові програми), учень 9 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області»;

-  Бурлака Андрій Олександрович (відділення Фізика, секція Теоретична фізика), учень 10 класу Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради Донецької області;

-  Бойко Кирило Сергійович (відділення Економіка, секція Мікроекономіка та макроекономіка), учень 11 класу комунального закладу «Маріупольський навчально-виховний комплекс «колегіум-школа» №28 Маріупольської міської ради Донецької області»;

-  Морозова Варвара Вадимівна (відділення Хімія та біологія, секція Зоологія), учениця 9 класу Краматорської міської ради, Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Краматорської міської ради Донецької області, вихованка Центру позашкільної роботи.

ІІІ місце:

-  Люлька Арсеній Юрійович (відділення Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство, секція Українська література), учень 11 класу ліцею №35 імені Валентина Шеймана Краматорської міської ради Донецької області;

-  Сєчко Валерія Валеріївна (відділення Філософія та суспільствознавство, секція Соціологія), учениця 11 класу комунального закладу «Маріупольський навчально-виховний комплекс «Ліцей-школа №14» Маріупольської міської ради Донецької області»;

-  Ткач Марія Олегівна (відділення Філософія та суспільствознавство, секція Правознавство), учениця 11 класу Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Слов'янської міської ради Донецької області, обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» КПНЗ «ДОМАНУМ»;

-  Євсєєва Олеся Сергіївна (відділення Філософія та суспільствознав-ство, секція Теологія, релігієзнавство та історія релігії), учениця 11 класу Новогродівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 Новогродівської міської ради Донецької області;

-  Верченко Вікторія Олександрівна (відділення Історія, секція Історичне краєзнавство), учениця 10 класу Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 Бахмутської районної ради Донецької області, вихованка Часовоярського Центру дитячої та юнацької творчості;

-  Кузнецова Світлана Сергіївна (відділення Технічні науки, секція Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження), учениця 10 класу комунального закладу «Маріупольський міський технологічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області, обласної очно-заочної школи «Юний дослідник»;

-  Іванов Євген Вячеславович (відділення Технічні науки, секція Електроніка та приладо-будування), учень 11 класу Курахівського ліцею «Престиж» І-ІІІ ступенів (академічного спрямування) Мар’їнської райдержадміністрації Донецької області;

-  Давиденко Дмитро Сергійович (відділення Технічні науки, секція Науково-технічна творчість та винахідництво), учень 10 класу Великоновосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Великоновосілківської районної ради Донецької області;

-  Мудрий Микита Сергійович (відділення Комп’ютерні науки, секція Кібербезпека), учень 10 класу комунального закладу «Маріупольський навчально-виховний комплекс «Ліцей-школа №14» Маріупольської міської ради Донецької області;

-  Кулєшова Наталія Олексіївна (відділення Комп’ютерні науки, секція Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту), учениця 11 класу Слов’янський педагогічний ліцей Слов’янської міської ради Донецької області;

-  Береснєва Анастасія Тимофіївна (відділення Математика, секція Математика), учениця 11 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області;

-  Гай Богдан Тарасович (відділення Математика, секція Прикладна математика), учень 10 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області», обласної очно-заочної школи «Юний дослідник»;

-  Шостак Анастасія Володимирівна (відділення Екологія та аграрні науки, секція Ветерінарія та зоотехнія), учениця 10 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області.

Вітаємо переможців та бажаємо втілити свої проєкти в життя! А 11-класникам бажаємо успіхів у здачі ЗНО та подальшого вступу до престижних вищих навчальних закладів.

17_05_per_1
17_05_per_1
17_05_per_2
17_05_per_2
17_05_per_3
17_05_per_3
Previous Next Play Pause
1 2 3