«Історичні уроки демократичних революцій кінця 80-х років ХХ ст. у країнах Центральної та Східної Європи» - під такою назвою у стінах ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» 05 грудня 2019р. відбулося засідання дискусійного клубу.

Щороку наприкінці листопада – на початку грудня український народ відзначає два свята: 21 листопада – День гідності та Свободи, 6 грудня – День Збройних Сил України. Для обговорення питань історичного досвіду та перспектив подальшої боротьби українського народу за власну державу, її європейський вибір у засіданні дискусійного клубу зібралися юні науковці - учні закладів освіти міст Добропілля, Краматорська, Мирнограда, Покровська, Слов’янська та переможці й учасники обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт «На захисті України: від козаків до кіборгів».

Зі вступним словом до учасників дискусійного клубу звернулась директорка комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» Оксана Євдокімова, яка зазначила, що Революція гідності змінила країну і кожного з нас, а сама територія Майдану залишається сакральним місцем пам'яті та української історії.

Начальник відділу національного виховання та європейської інтеграції департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Олена Василенко розкрила передумови виникнення Революції Гідності та зазначила, що українці демонструють вищий патріотизм, оптимізм, громадянську відповідальність та активність.

Євген Малахов, начальник Об’єднаного центру Об’єднаних сил, підполковник, зазначив, що політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 року до лютого 2014 року, викликані супротивом відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію.

Учасники дискусійного клубу хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув на Майдані під час Революції Гідності, тих, хто віддав життя, захищаючи рідну землю, хто прагнув жити у вільній, демократичній і суверенній державі.

Перед учасниками заходу виступили переможці обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт «На захисті України: від козаків до кіборгів» Алекєєва Кирила, Пацієнко Ольги та переглянуто відеолоролик Салівонова Олександра. З цікавою доповіддю «Перший зимовий похід Армії УНР – одна з найбільш успішних військових компаній в українській історії» виступила Юлія Черникова.

Восени 2019 року Європа та Україна відзначають ще одну пам’ятну дату 30-річчя падіння прорадянських режимів у країнах Центральної та Східної Європи: Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, Угорщині, східній частині Німеччини. Наступна частина заходу відбулась в формі дискусійного клубу «До 30-річчя падіння прорадянських режимів у Польщі та Румунії», де учасники спробували осмислити досвід так званих «оксамитових революцій» 1989 року в країнах Центральної та Східної Європи.

Так, команди ЗОШ №13 м. Слов’янська та ЗОШ №9 м. Мирнограда спілкувались у інтелектуальному рингу «Примирення contra покарання: осмислення досвіду революції кінця 1980-х рр. у Польщі та Румунії». Виступи учасників (науковість, логічність, ораторське мистецтво) оцінювали експерти: Аліна Денисова, доктор філософії, кандидат політичних наук, депутат Добропільської міської ради, учитель Добропільського навчально - виховного комплексу «Гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Добропільської міської ради Донецької області та учні ЗОШ І-ІІІ ст. №13 м. Слов’янськ та ЗОШ І-ІІІ ст. №9 м. Мирноград.

Команди навчально-виховного комплексу загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей м. Добропілля та Краматорської українського гімназії спілкувались у інтелектуальному рингу «До 30-річчя падіння прорадянських режимів у НДР та Чехословаччині». Їх виступи оцінювала експертна комісія у складі Наталії Шалашної, кандидата історичних наук, доцента кафедри культурології, естетики та історії ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та учні ліцею «Надія» м. Покровськ.

Модераторами дискусійного клубу «Історичні уроки демократичних революцій кінця 80-х років ХХ ст. у країнах Центральної та Східної Європи» були вчитель історії ЗОШ № 11 Слов’янської міської ради Віктор Міцько та методист відділу національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Рибалко.

Завершено захід нагородженням переможців обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт «На захисті України: від козаків до кіборгів» та учасників дискусійного клубу.

Під час роботи дискусійного клубу панувала атмосфера патріотизму та  дух небайдужості. Так, шкода, що були навіть сльози… але ті сльози, які мали місце серед учнівської аудиторії дискусійного клубу вказують на те, що молодь не байдужа. Молодь активно підтримує новий тренд – патріотизм, який ще років п’ять потому був просто терміном, який вчили в освітніх закладах та згадували на День Незалежності.

Отже, будьмо патріотами своєї країни, шукаймо задоволення не в тім «щоб бути українцем», а в тім, щоб було честю носити ім’я УКРАЇНЦЯ.