27 вересня 2019 року у м. Маріуполь на базі Маріупольського національного університету, 28 вересня 2019 року у м. Слов’янськ на базі ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та у м. Покровськ на базі ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» відбулася настановча сесія обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» з метою залучення талановитої молоді Донецької області до дослідницької, пошукової, експериментальної та винахідницької роботи.

В сесії взяли участь понад 400 старшокласників закладів загальної середньої освіти Донецької області. Учні мали можливість ознайомитись з формами роботи секцій обласної очно-заочної школи.

Також у роботі сесії брали участь наукові куратори секцій обласної очно-заочної школи з Маріупольського державного університету, Приазовського державного технічного університету, Донецького державного університету управління, Донецького національного медичного університету та Маріупольської філії Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Наукові куратори надали методичну та консультаційну допомогу щодо обрання актуальних тем дослідження, ознайомили з вимогами оформлення науково-дослідницьких робіт. Також учасники сесії мали змогу ознайомитися з рекомендаціями до виконання контрольних робіт з базових дисциплін.

Вперше в м. Покровськ на базі ДонНТУ починають працювати гуртки: «Електроніка та робототехніка» (керівник – Олександр Штепа) ,«Хімія» (керівник – В’ячеслав Каулін), а в м. Маріуполь на базі Маріупольської філії Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури гурток «Мистецтвознавство» (керівник Галина Батичко ). Учні зможуть 6 годин на тиждень займатися обраним профілем.

Участь у МАН допоможе школярам розвинути інтелектуальні та творчі здібності, поглибити знання з улюблених предметів, брати участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах та визначитися з майбутньою професією.