Агванян Артем Робертович, учень 10 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради брав участь у складі делегації учнів Малої академії наук України у виставки-конкурсу OKSEF.

Освітня подія відбувалася в місті Ізмір (Туреччина) з 11 по 16 червня 2019 року.

Конкурс проводився за підтримки організації MILSET (Міжнародний рух за науково-технологічне дозвілля).

Мета конкурсу ‒ розвиток і виховання на міжнародному рівні нового покоління молодих дослідників, які розв’язуватимуть проблеми навколишнього середовища, здоров’я, енергетики, застосовуючи для цього найновіші підходи науки, техніки та інформаційних технологій..

Змагання відбувалося у п’яти секціях: «Фізика», «Хімія», «Біологія», «Енергетика та інженерія», «Математика та комп’ютерні науки». Суперниками МАНівців були близько 300 конкурсантів з 23 країн світу.

Артем  гідно презентував дослідницький проект та виборов «Бронзу»  (секція «Математика та комп’ютерні науки»). Його розробка це портативний пристрій , який дає змогу отримати поточні дані про забруднення будь-якого місця на карті світу. Для достовірності даних школяр використав технологію Blockchain. Винахід у п’ять разів дешевший за наявні аналоги, які коштують понад $100.

Учні МАН Донеччини впевнено підкорюють міжнародні змагання, вражають світових експертів своїми ідеями, розробками, талантом і наполегливістю.