23 та 24 квітня на базі провідних закладів вищої освіти Донецької області (Донбаський державний педагогічний університет (м. Слов’янськ), Донецький національний технічний університет (м. Покровськ), Маріупольського державного університету (м. Маріуполь)) відбулася дослідницько-експериментальна сесія (науково-практична конференція) обласної очно-заочної школи «Юний дослідник».

Юні науковці Донеччини, що обрали шлях досліджень та наукових експериментів, знову зібрались разом. Протягом року учні-слухачі школи експериментували, доводили життєдайність та наукову значимість власних теорій. Їм є що пригадати, бо навчання у малій академії - це яскраві враження, нові знайомства з однодумцями з усієї України, наукові конференції, виставки, Важливим показником отриманих знань учнів є участь в обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах.

Цього року у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України взяли участь 33 учня школи «Юний дослідник». Переможцями і призерами стали 12 учасників, п’ятеро з яких увійшли до складу команди Донецької області ІІІ етапу зазначеного конкурсу, який пройде у м. Київ у травні місяці.

Під час конференції лунали слова вдячності в адрес учителів, наукових керівників, батьків, які підтримували юних науковців протягом навчального року. Керівники секцій отримали подяки за самовіддану роботу із творчо обдарованою молоддю.

Цього разу секційні заняття стали підсумковими: учні презентували свої дослідження і проекти. Були проведені круглі столи, квести, диспути та консультування на майбутнє. Крім презентацій власних досліджень учасники секції «Журналістика» відвідали навчальну лабораторію «Телестудія МДУ-медіа», де змогли взяти участь у ток-шоу і спробувати себе у ролі операторів, ведучих та глядачів. А учасники секцій «Електроніка та приладобудування» і «Фізика» провели практичну роботу в лабораторії електронної техніки, де був презентовано проект «Розумна теплиця». По завершенні сесії учні отримали сертифікати.

Адміністрація комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» запрошує учнів 9 та 10 класів до подальшої роботи у школі восени. А одинадцятикласникам, для яких рік був надзвичайно важливим, вирішальним і відповідальним, бажає успішно пройти вступні випробування, реалізувати всі свої життєві плани і задуми, поповнити лави найпрестижніших вишів країни.