19 травня 2018 року відбувся фінальний етап і підведення підсумків щорічного Всеукраїнського конкурсу з кристалохімії для школярів загальноосвітніх навчальних закладів. Конкурс «Кристали» відбувається уже вдев’яте і його організаторами є Національний центр «Мала академія наук України», кафедра неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка і Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Конкурс носить ім’я його засновника – видатного вченого в галузі кристалохімії, доктора хімічних наук, професора, засновника Львівської кристалохімічної школи Євгена Гладишевського.

До участі у Конкурсі зголосилися понад 700 учнів. Під час першого етапу інтелектуального змагання учні віком 6-12 років (середня вікова категорія) вирощували кристали з солі та цукру, а учні віком 13-18 років (старша вікова категорія) готували та надсилали тези своїх наукових спостережень на тему «Кристали: кольори та світло», які у форматі стендових доповідей представили 19 травня в Університеті.

Спершу нагородили наймолодших учасників інтелектуальних змагань – учнів середньої вікової категорії.

У номінації «Найбільший кристал» перемогу здобув учень 6 класу Костянтинівської ЗОШ №3 Донецької  області  Ілля Шамардін.

Переможцем у номінації «Найоригінальніший кристал» став Дорофєєв Микита учень 5 класу опорного закладу "Торецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6" військово-цивільної адміністрації міста Торецьк

У номінації «Віртуальний кристал» другий рік поспіль перемогу здобуває Евеліна Пелипенко, учениця 4 класу Лиманського НВК «ЗОШ I-II ступенів-ДНЗ» №1

Усіх переможців конкурсу серед учнів середньої вікової категорії нагородили дипломами і цінними призами.

Вкрай відповідальним моментом Конкурсу також було визначення переможців серед учнів старшої вікової категорії, які провели надзвичайно ґрунтовні і перспективні наукові дослідження.

Волноваський район на конкурсі у складі делегації Донецької області  представляла  Турянська  Анна, член гуртка «Юний хімік», вихованка Донського еколого-натуралістичного центру, учениця 11класу Донської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Айропетян Тігран учень 10 класу закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 9 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк. Він гідно представив свою науково-дослідницько роботу з теми «Поверхневі оптичні ефекти: світлові фігури та кольорові переливи», але, нажаль, не отримав призового місця.

Місто Дружківку, а також Донецьку область у фіналі конкурсу представив учень 8 класу Дружківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 Нехаєнко Артем. У програмі заходу відбулися: стендові доповіді та захист дослідницьких проектів, пізнавальні екскурсії, після чого фіналісти отримали Дипломи та Сертифікати для участі у Всеукраїнській профільній школі «Малої академії наук України».

Учениця 10 класу Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Лалаян Марієта, пройшла відбір серед 275 учасників та була представлена на другому етапі. Вона готувала та надсилала тези своїх наукових спостережень на тему «Кристали: кольори та світло», які у форматі стендових доповідей представила 19 травня в університеті.

Отож, з-поміж усіх представників 21 області України перемогу виборов учень 9 класу КЗ "Курахівська гімназія "Престиж" (школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов та гімназія) Марїнського району Ступник Кирило, який презентував роботу «Оптичні явища в кристалах». Вітаємо Антікуз Олену Володимирівну з підготовкою учня, який зайняв перше місце.

Переможець та призери Конкурсу серед учнів старшої вікової категорії отримали премії професора Євгена Гладишевського.