16 травня 2018 року відбулася дослідницько-експериментальна сесія очно-заочної школи «Юний дослідник» (науково-практична конференція). Конференція проходила на базі Донецького національного технічного університету у м. Покровськ. В заході прийняли участь юні науковці та їх керівники, методисти закладів загальної середньої освіти області (мм. Слов’янськ, Краматорськ, Торецьк, Покровськ, Добропілля, Дружківка, Мирноград, Черкаської селищної ради Слов’янського району, Покровського району).

З вітальним словом до юних дослідників звернулась Оксенчук Надія Володимирівна, директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

Воропаєва Вікторія Яківна, проректор з науково-педагогічної роботи Донецького національного технічного університету, побажали успіхів талановитим учням та запросила на екскурсії лабораторіями Донецького національного технічного університету.

Євдокімова Оксана Валеріївна, в.о. директора комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» звернула увагу на те що, обдарована учнівська молодь області активно та ефективно приймає участь у всеукраїнських, міжнародних заходах і у цьому заслуга науковців, викладачів ДонНТУ.

Учасники Конференції мали змогу почути Антикуз Олену Володимирівну, учителя фізики та астрономії Курахівської гімназії «Престиж», учасника робочої групи Наукової школи на базі Європейської організації ядерних досліджень «ЦЕРН» від Донецького територіального відділення МАН України, про нові можливості для педагогів і учнів МАН у  проведенні експериментів з ядерних досліджень.

Чепак Ольга Петрівна, асистент кафедри природоохоронної діяльності, викладач секції «Екологія» очно-заочної школи «Юний дослідник», розповіла про особливості роботи очно-заочної школи, пріоритетні напрямки в роботі з учнівською молоддю.

Юні науковці представити свої наукові надбання у 5 секціях Конференції , а саме

Комп’ютерні науки;

Математика:

Хімія та біологія;

Фізика;

Екологія

Учні протягом Конференції у колі однодумців отримали нові знання, нові враження. Це захід де обдаровані і активні школярі можуть обмінюватись думками, ідеями та розповідати іншим про своє бачення майбутнього.

У підсумку роботи секцій було визначено 5 найкращих виступів, по одному з кожної секції, які вразили своїми доповідями.

За підсумками роботи Конференції учасники отримали Дипломи та Грамоти.

Для школярів добре брати участь у таких Конференціях, бо вони матимуть досвід виступів, досвід ведення дискусій. І в майбутньому ці юні розумники зможуть стати добрими вченими, науковцями, фахівцями.