В рамках угоди про співробітництво між Вищою школою управління і адміністрації в Ополє та ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»  4-7 квітня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку територій» до участі в якій були запрошені викладачі та студенти ДДПУ та слухачі КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», переможці конкурсу наукових робіт.

Поїздка в Європу була досить цікавою і результативною. Викладачі, школярі та студенти мали змогу представити результати своїх наукових досліджень на конференції, обговорити важливі і нагальні проблеми розвитку освіти, соціально-економічного розвитку територій з колегами із інших вузів України та Європи..

Від секції «Психологія» Донецької обласної Малої академії наук учнівської молоді на конференції виступила Ступнік Ольга - учениця IV курсу (11 класу) Лиманського ліцею Лиманської міської ради Донецької області, яка зробила досить змістовну доповідь за результатами власних наукових досліджень. Робота виконувалася під керівництвом кандидата психологічних наук, доцента кафедри загальної психології Донбаського державного педагогічного університету Остополець І.Ю.

Доповідь була присвячена актуальній проблемі – проблемі формування вищих моральних почуттів у старшокласників, а саме психологічному аналізу уявлень про кохання. Ступнік Ольга чітко і логічно описала сутність проблеми, розкрила зміст діагностичної роботи зі школярами, ілюструючи свої слова комп’ютерною презентацією. Всі наукові узагальнення школярки були грамотно аргументовані. Ольга сміливо і компетентно відповіла на всі запитання аудиторії підкресливши факт нагальної необхідності вивчення окресленої проблематики з метою формування культури міжособистісних стосунків у старшокласників та їх вищих почуттів, що наразі виступає важливим завданням нової української школи.

За результатами роботи конференції всі її учасники отримали сертифікати.

Також було оприлюднено збірку наукових праць, дописувачами якої стали і члени секції «Психологія» Донецької обласної малої академії наук учнівської молоді http://www.wszia.opole.pl/oferta-edukacyjna/pedagogika/ebooki/.

Після конференції для всіх учасників була організована оглядова екскурсія по Вищій школі, проведено бесіду про особливості навчально-виховної роботи у польському виші, наукові публікації та проекти, спортивне життя студентів та викладачів, потім українські студенти мали змогу познайомитися з польськими і пограти в боулінг..

Також члени делегації взяли участь у культурно-освітньому проекті, який передбачав знайомство з особливостями навчання у інших європейських вишах, зокрема Вищій школі Карла Енглиша в Чехії, Вищій технічній школі в Катовицях, Масаріковському університеті в Брно та ін. Школярі та студенти зацікавлено розпитували і про мовні курси та програми для українців у європейських освітніх закладах, особливості застосування інформаційних та інноваційних технологій в освітньому процесі вищих навчальних закладів тощо.