19 квітня в Києві стартував ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Конкурс є основною складовою системи виявлення, розвитку і підтримки обдарованих, здібних у науковій діяльності дітей і талановитої молоді на теренах нашої держави й організовується щороку серед юних учених – вихованців закладів МАН України.

Державні діячи, усвідомлюючи власну місію щодо плекання майбутніх керівників Української держави, підтримали фіналістів. З вітальними словами до учасників звернулися Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Виступ французького імунолога і цитолога, лауреата Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жюля Оффмана викликав гучні оплески аудиторії.

Теплі привітання від генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, єврокомісара з питань досліджень, науки та інновацій Карлуша Моедаша, президента Європейської академії мистецтв, наук і літератури Жан-Патріка Коннрада зачитав президент Малої академії наук Станіслав Довгий. Вітальні слова присутні почули і від тимчасово повіреної у справах Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні пані Наджли Аль-Раїс, заступника міністра молоді і спорту України Олександра Яреми й академіка Національної академії наук України Віктора Грінченка.

В цьому році юні науковці Донеччини представляють свої науково-дослідницькі роботи у 37 секціях 11 наукових відділеннях.