Косяк Семен Антонович (І місце в секції Російська мова), учень 9 класу Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради – керівник роботи – Лавренко Олена Олександрівна, вчитель російської мови та літератури Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради;

Сіверський Максим Дмитрович (І місце в секції Комп’ютерні системи та мережі), учень 11 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Биков Андрій Олександрович – вчитель інформатики комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради;

Агванян Артем Робертович (І місце в секції Internet-технології та WEB дизайн), учень 9 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Биков Андрій Олександрович, вчитель інформатики комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради;

Дубик Данило Володимирович (IІ місце в секції Прикладна математика), учень 11 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Требіна Олена Олександрівна, вчитель математики комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради;

Едігер Ганна Ігорівна (Ш місце в секції Психологія), учениця 10 класу закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №10 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк – керівник роботи – Парфеній Ірина Едуардівна, заступник директора з виховної роботи закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №10 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк;

Чучін Данило Родіонович (ІІІ місце в секції Експериментальна фізика), учень 11 класу комунального закладу "Маріупольський міський технологічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області" – керівник роботи – Петрова Олександра Петрівна, вчитель фізики комунального закладу "Маріупольський міський технологічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області";

Коробко Володимир Юрійович (ІІІ місце в секції Теоретична фізика), учень 10 класу Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради - керівник роботи – Омельченко Оксана Миколаївна, вчитель фізики-математики Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради

Саган Володимир Володимирович (ІІІ місце в секції Математика), учень 9 класу Лиманського ліцею Лиманської міської ради – керівник роботи – Глуханюк Олена Вікторівна, вчитель математики Лиманського ліцею Лиманської міської ради;

Чернишов Денис Юрійович (ІІІ місце в секції Технології програмування), учень 11 класу Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради – керівник роботи – Коміна Лариса Вікторівна, вчитель інформатики Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради;

Редченко Андрій Юрійович (ІІІ місце в секції Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження), учень 9 класу Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Краматорської міської ради – керівник роботи – Хілько Інна Анатоліївна, вчитель хімії Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Краматорської міської ради;

Доценко Владислав Вадимович (ІІІ місце в секції Археологія), учень 11 класу Дружківської гімназії «Інтелект» Дружківської міської ради – керівник роботи – Прус Ірина Миколаївна, вчитель історії Дружківської гімназії «Інтелект» Дружківської міської ради;

Пономаренко Алла Дмитрівна (ІІІ місце в секції Мистецтвознавство), учениця 10 класу комунального закладу «Маріупольський міський навчально-виховний комплекс «Гімназія - школа» № 27 Маріупольської міської ради Донецької області» – керівник роботи – Голущак Ольга Анатоліївна, вчитель літератури, художньої літератури комунального закладу «Маріупольський міський навчально-виховний комплекс «Гімназія - школа» № 27 Маріупольської міської ради Донецької області»;

Хозіна Валерія Сергіївна (ІІІ місце в секції Літературна творчість), учениця 10 класу Краматорської української гімназії Краматорської міської ради – керівник роботи – Бородай Олег Васильович, вчитель історії Краматорської української гімназії Краматорської міської ради;

Гречка Євгенія Сергіївна (ІІІ місце в секції Фольклористика), учениця 11 класу Великоновосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Великоновосілківської районної ради – керівник роботи – Авілова Олена Василівна, вчитель української мови та літератури Великоновосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Великоновосілківської районної ради;

Овчаренко Діана Ігорівна (ІІІ місце в секції Англійська мова), учениця 10 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Федорова Юлія Геннадіївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології Маріупольського державного університету;

Мараховська Єлизавета Андріївна (ІІІ місце в секції Екологія), учениця 10 класу комунального закладу "Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей - школа №48" Маріупольської міської ради Донецької області" – керівник роботи – Шиян Галина Андріївна, вчитель географії комунального закладу "Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей - школа №48" Маріупольської міської ради Донецької області";

Малкіна Катерина Олександрівна (ІІІ місце в секції Охорона довкілля та раціональне природокористування), учениця 11 класу комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради – керівник роботи – Пономарчук В’ячеслав Вадимович, вчитель біології комунального закладу «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради;

Бутиліна Катерина Олексіївна (ІІІ місце в секції Лісознавство), учениця 11 класу Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради - керівник роботи - Горбань Наталія Іванівна, вчитель біології та основ екології Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради;

Макєєва Анастасія Олександрівна, (ІІІ місце в секції Ветеринарія та зоотехнія), учениця 11 класу Красноармійського міського ліцею «Надія» Покровської міської ради – керівник роботи – Федоренко Валентина Федорівна, вчитель біології та хімії Красноармійського міського ліцею «Надія» Покровської міської ради.

19 квітня в Києві стартував ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Конкурс є основною складовою системи виявлення, розвитку і підтримки обдарованих, здібних у науковій діяльності дітей і талановитої молоді на теренах нашої держави й організовується щороку серед юних учених – вихованців закладів МАН України.

Державні діячи, усвідомлюючи власну місію щодо плекання майбутніх керівників Української держави, підтримали фіналістів. З вітальними словами до учасників звернулися Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Виступ французького імунолога і цитолога, лауреата Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жюля Оффмана викликав гучні оплески аудиторії.

Теплі привітання від генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, єврокомісара з питань досліджень, науки та інновацій Карлуша Моедаша, президента Європейської академії мистецтв, наук і літератури Жан-Патріка Коннрада зачитав президент Малої академії наук Станіслав Довгий. Вітальні слова присутні почули і від тимчасово повіреної у справах Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні пані Наджли Аль-Раїс, заступника міністра молоді і спорту України Олександра Яреми й академіка Національної академії наук України Віктора Грінченка.

В цьому році юні науковці Донеччини представляють свої науково-дослідницькі роботи у 37 секціях 11 наукових відділеннях.

22 лютого у Києві відбулася зустріч Президента України Петра Порошенко з молодими вченими і учнями Малої академії наук України.

Серед її учасників – переможці та призери міжнародних та всеукраїнських інтелектуальних змагань. У рамках зустрічі була проведена виставка науково-технічних розробок юних винахідників та презентація науково-дослідницьких робіт школярів.

 МАНівці продемонстрували Президенту та міністру освіти і науки України Лілії Гриневич 9 науково-дослідницьких проектів.

Запрошено на захід Кирило Стрельбицького ученя 8 класу Маріупольського навчально-виховного комплексу «Гімназія-школа» № 27, який є переможцем виставки - конкурсу «Майбутнє України».

Кирило розробив актуальний проект для свого міста, в якому вже четвертий рік немає гарячої води. Заощадження газу, вугілля і електроенергії на Донеччині є особливо гострим питанням для населення.

Юний дослідник представив свій проект:

 «Мій проект називається «Розумний бойлер у кожний дім» і допомагає зібрати і аналізувати дані водонагрівача, а також стежити і керувати роботою водонагрівача через Інтернет. Цей проект може входити в систему «Розумний будинок». Його кінцева мета – скорочення витрат електроенергії на 15–20%...»

У березні місяці учні (вихованці) закладів загальної середньої освіти Донеччини прийняли активну участь у І (відбірковому) етапі Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського (далі – Конкурс). Конкурс проводять НЦ «Мала академія наук України», комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» та Львівський національний університет імені Івана Франка.

Мета Конкурсу − залучення дітей та учнівської молоді до поглибленого вивчення хімії, формування наукових основ і практичних навичок проведення наукового дослідження.

Юні хіміки Донеччини другий рік поспіль приймають активну участь у конкурсі юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського.

У березні цього року залучились до участі у відбірковому етапі Конкурсу 664 учня середньої вікової категорії (вік 6 - 12 років), вирощені юними дослідниками кристали вже прямують до міста Львову. Учасники Конкурсу старша вікова категорія (вік 13 -18 років) надіслали заявки та тези наукових досліджень (спостережень).

Дивуємось такому різноманіттю кристалів, серед них, можливо, є найякісніший кристал, найбільший, найоригінальніший. 

Чекаємо від журі найвищих балів для юних дослідників.

16 − 18 лютого 2018 року відбувся захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук Донецького територіального відділення. Захист проходів на базі вищих навчальних закладів − Приазовського державного технічного університету (м. Маріуполь), Маріупольського державного університету, Донецького національного технічного університет (м. Покровськ) та Слов’янської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 10 Слов’янської міської ради. Юні науковці презентували власні дослідження в 53 секціях 12 наукових відділень. 

Журі захисту, до складу якого увійшли викладачі - науковці вищих навчальних закладів Приазовського державного технічного університету, Маріупольського державного університету, Донецького національного технічного університету, Донбаського державного педагогічного університету, відзначило широкий спектр наукової тематики, актуальність більшості науково-дослідницьких робіт та достатньо високий рівень захисту юних дослідників.

Чекаємо підсумків інтелектуальних змагань 2018 року.