У лютому 2020 року комунальний позашкільний навчальний заклад «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» зібрав талановитих та ерудованих учнів-членів Донецького територіального відділення МАН України на одному з провідних заходів МАН - Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

У цьому році до участі у II обласному етапі конкурсу-захисту подано 250 науково-дослідницьких робіт. Учасники обласного етапу Конкурсу свої наукові роботи подали до 54 секцій 12 наукових відділень. Найчисленнішими стали секції: історія України, історичне краєзнавство, українська література, українська мова, екологія, біологія людини.

Перший етап обласного Конкурсу, а саме заочне оцінювання та рецензування науково-дослідницьких робіт, здійснюється членами журі на предмет дотримання учасниками Вимог щодо написання, оформлення та представлення учнівських науково-дослідницьких робіт до 11 лютого 2020 року.

Другий етап обласного Конкурсу - оцінювання навчальних досягнень учасників конкурсу із базових дисциплін, яке відбулося у формі контрольної роботи, проведено 09 лютого у стінах Донецького національного технічного університету (м. Покровськ), Маріупольського державного університету (м. Маріуполь) та Донбаського державного педагогічного університету (м. Слов’янськ).

На офіційному відкритті у м. Слов’янську юних науковців привітала т.в.о. начальника управління – начальник відділу інстуційного аудиту в Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області Тетяна Ремпель: «Мала академія наук це загальнодержавний науково-громадський проект, який спрямовано на пошук, підтримку, сприяння творчому розвитку обдарованих, здібних до наукової діяльності учнів, школярів та студентів. Нам, освітянам, держава довірила найцінніше – підготовку майбутніх поколінь. Учасники ІІ етапу конкурсу-захисту вже ступили на стежку наукової діяльності, і вона дійсно дає свої плоди».

Також, учнів-членів МАН України привітала директорка КПНЗ «ДОМАНУМ» Оксана Євдокімова. Вона звернула увагу на те, що сьогодні колектив комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» приділяє увагу організаційним моментам, а саме: прийом матеріалів до участі у ІІ етапі Конкурсу; забезпечення злагодженої роботи з закладами освіти при написанні контрольних робіт та захисту науково-дослідницьких робіт; робота членів журі конкурсу. Побажала всім присутнім успішної участі у конкурсі-захисті, успіхів, здоров’я та натхнення. 

241 талановитих школярів області спробували свої сили у написанні контрольних робіт МАН. Учасникам було запропоновано контрольну роботу з базової дисципліни, яка відповідає обраній секції конкурсу-захисту.

Третій етап обласного Конкурсу, а саме захист науково-дослідницьких робіт, відбудеться 14 та 15 лютого 2020 року.

Тож побажаємо учасникам ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту реалізувати всі плани та досягти перемоги!

До зустрічі на третьому етапі обласного Конкурсу!