Зима зимою, а в Донецькому територіальному відділенні МАН України — вибух! На початку 2020 року в області йде підготовка до ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України!

Так, 25 січня 2020 року відбулася проміжна сесія (науково-практична конференція) обласної очно-заочної школи «Юний дослідник».

Захід організовано та проведено департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації та комунальним позашкільним навчальним закладом «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді». Співорганізаторами її проведення стали заклади вищої освіти області, а саме: ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (м. Слов’янськ), ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» (м. Покровськ), Маріупольський державний університет (м. Маріуполь).

У роботі сесії взяли участь учні-слухачі ОЗШ «Юний дослідник», наукові керівники секцій ОЗШ, молоді вчені, учні навчальних закладів області. На конференції було надано можливість виступити перед своїми однолітками не тільки учням-слухачам очно-заочної школи «Юний дослідник», кращі роботи яких рекомендовано для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, а й учням, які мали бажання поділитися своїми дослідженнями та скористатися можливістю отримати консультації наукових керівників.

Робота проміжної сесії традиційно відбувалася у формі пленарного засідання та засідань наукових секцій, які пройшли на високому рівні, в дусі дискусій та з великим зацікавленням як науковців, так і учнівської молоді.

У Маріупольському державному університеті з привітальним словом до учасників конференції звернулась заступник декана економіко-правового факультету МДУ - кандидат економічних наук, доцент кафедри раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища Мітюшкіна Христина Сергіївна. В’ячеслав Олегович Кудлай – кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності, голова Ради молодих вчених МДУ привітав талановитих учнів та зазначив, що Маріупольський державний університет є єдиним класичним університетом в області де учнівська молодь має колосальні перспективи для продовження свого становлення як науковців та фахівців найвищої якості. Учасникам сесії він побажав отримати задоволення від успішного представлення своїх досліджень.

Учасників проміжної сесії у Донбаському державному педагогічному університеті привітала директорка КПНЗ «ДОМАНУМ» Євдокімова Оксана Валеріївна. Вона зазначила, що Донецьке територіальне відділення Малої академії наук учнівської молоді дало путівку в життя випускникам освітніх закладів області, ставши надійною перепусткою до найкращих компаній України та вищів.

У Донецькому національному технічному університеті перед учасниками сесії виступили наукові керівники секцій ОЗШ. Так керівник секції «Хімія», Швець Ігор Іванович – доцент кафедри хімічних технологій, доцент, кандидат хімічних наук звернув увагу на необхідність участі учнівської молоді у роботі наукових секцій ОЗШ. А керівник гуртка «Технічних наук» Штепа Олександр Анатолійович - кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри електронної техніки, повідав про технічні науки та їх можливості.

Після закінчення пленарних засідань учасники конференції продовжили доповідати про результати наукових досліджень на секційних засіданнях, що проводились на кафедрах університетів. Під час роботи секцій юні дослідники презентували свої науково-дослідницькі роботи, проєкти, розробки. Слід зазначити, що в заході були представлені роботи найрізноманітніших напрямків: української мови та літератури, фольклористики, мистецтвознавства, історії, математики, комп’ютерних та технічних наук, іноземних мов, економіки, біології, екології тощо. Родзинкою конференції стала участь учнів 7-8 класів закладів загальної середньої освіти області, які мали змогу зробити перший крок у науку, представляючи тези своїх наукових досліджень в галузі комп’ютерних технологій та технічних наук.

Під час роботи секцій учасники конференції отримали настанови, рекомендації від науковців зі складу викладачів вишів.

Загалом, у конференції взяли участь понад 250 учнів з навчальних закладів області. Завершенням проміжної сесії стало підведення підсумків роботи та нагородження учасників сертифікатами.

Участь у проміжній сесії стала для майбутніх науковців міцним підґрунтям у продовженні їх пошуково-дослідницької діяльності, а зацікавленість нею дає надію сподіватися, що протягом найближчих років кількість молодих науковців, винахідників тільки збільшиться.

Бажаємо усім учасникам заходу переможної подорожі стежинами мудрості до вершин наукових знань і відкриттів!

Дякуємо колективам університетів за теплий прийом, дружню атмосферу та бажання розвивати молоду наукову еліту.