18 грудня 2019 року в Приазовському державному технічному університеті відбулася ювілейна Х регіональна науково-практична конференція «Енергетика, екологія, менеджмент, логістика». Це традиційний захід, який проводиться з ініціативи енергетичного факультету та факультету транспортних технологій ПДТУ для залучення школярів до наукової роботи. Цього року конференція відбулася за підтримки Проекту енергетичної безпеки USAID.

Ювілейна конференція виявилася наймасштабнішою: в ній взяли участь 180 молодих науковців – старшокласників загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, студентів коледжів та вищих закладів освіти України.

На урочистому відкритті конференції зі словами привітання до учасників звернулися ректор ПДТУ В’ячеслав Волошин, заступник міського голови м. Маріуполя Сергій Захаров, радник з питань енергетики USAID Шукру Богут. Учасники конференції представили свої доповіді у 8 науково-технічних секціях, присвячених питанням електроенергетики, екології, теплоенергетики та екології енергетики, питанням транспортних систем, менеджменту та логістики в автомобільному транспорті.

На засіданнях секцій прозвучало багато актуальних та цікавих доповідей, обговорювалися питання альтернативних джерел енергії, енергетичної незалежності, проблеми питної води Маріуполя та перспективи Азовського моря, проблеми атомної енергетики в ракурсі Чорнобильської катастрофи, автономної школи майбутнього, та багато інших.

Учні-слухачі секції «Технічні науки» обласної очно-заочної школи «Юний дослідник», яка працює при комунальному позашкільному навчальному закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді», дуже вдало представили свої експериментальні роботи. Третє місце посіла Наталя Мартиненко з роботою про застосування металевих ошурок у складі бетону. Друге місце отримав командний проект Єгора Украінцева та Миколи Ануфрієва «SMART-зупинка», що стосується розширення спектру сервісів, якими можуть скористатися люди, що очікують транспорт на зупинках, обладнаних сонячною електро-гальванічною панеллю.

Зірковим проектом в секції «Екологія» став проект ще однієї команди - Антона Манойлова та Олександра Ускова, присвячений вивченню властивостей термічно-розширеного графіту, який є надефективним сорбентом і може добре всотувати нафту, мазут, мастило розлите на поверхні водойм.

Окрему подяку, за якісну підготовку учасників конференції, отримали керівники цих проектів – вчитель фізики Маріупольського технічного ліцею Людмила Шиманська та керівник секції «Технічні науки та матеріалознавство» ОЗШ «Юний дослідник» Вікторія Іващенко.

В рамках ювілейної конференції учасники знайомились з університетом, спостерігаючи науково-демонстраційні експерименти в новітніх лабораторіях енергетичного факультету та факультету транспортних технологій ПДТУ.

За сприяння Проекту енергетичної безпеки USAID для кожного учасника та наукового керівника були підготовлені пам’ятні подарунки та сертифікати участі у конференції. Переможці конкурсу наукових робіт отримали дипломи та цінні призи.