Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 398

З 17 до 18 травня у м. Львів НЦ «Мала академія наук України» спільно зі Львівською обласною МАН та ЛНУ імені Івана Франка було проведено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського. Конкурс проводиться щорічно під патронатом засновника Львівської кристалохімічної школи професора Євгена Гладишевського, а переможці отримують премії імені Євгена Гладишевського. Метою заходу є популяризація хімічних знань серед учнів, розвиток їхніх інтелектуальних здібностей, науково-дослідницьких навиків, активізація пізнавальної діяльності, підтримка талановитих учнів та якісне оновлення змісту і методів позашкільної освіти.

До участі у фінальному етапі були запрошені переможці відбіркового етапу конкурсу, які показали високі результати згідно з рейтингом. Учасники представили доповіді найрізноманітнішої тематики і продемонстрували кристали “власного виробництва”. Це викликало неабиякий інтерес до дослідження умов росту і методів синтезу кристалів, адже школярі вбачають майбутнє у вивченні рідких і фотонних кристалів, новому матеріалі – германіні, надпровідниках.

Серед запрошених у фінальному етапі конкурсу п’ять представників Донецької області. Журі конкурсу визначили переможців:

- у середній віковій категорії за номінацією «Найоригінальніший кристал» ученицю 4 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №8 ВЦА м. Торецька Мещишину Вероніку та ученицю 5 класу Краматорської ЗОШ № 4 Ткаченко Вікторію;

- у старшій віковій категорії за зайняте ІІ місце ученицю 9 класу Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 24 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів Бахмутської міської ради Донецької області Удовиченко Єлизавету, учня 9 класу Дружківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 Дружківської міської ради Донецької області Нехаєнко Артема та ученицю 11 класу Білокузьминської ЗОШ І-ІІІ ступенів Костянтинівської районної ради Донецької області Литвиненко Розалію.

Завідувач кафедри неорганічної хімії Роман Гладишевський також відзначив працю вчителів та їхню підтримку конкурсантів.

Вітаємо переможців і бажаємо їм щиро вірити в досягнення наукових цілей і бути переконаними, що саме вони творять нову сторінку в історії хімічної науки.