Надрукувати
Перегляди: 364

За ініціативою Національного центру «Мала академія наук України» в Україні створено Всеукраїнський клуб почесних послів науки Європейської організації ядерних досліджень (CERN). З 2011 року НЦ «МАНУ» надає змогу брати участь у навчальній програмі для вчителів Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН) у м. Женева (Швейцарія). І такою можливістю скористалися вже 146 учителів, яким присвоєно символічний статус почесних послів науки ЦЕРН в Україні. Основним завданням спільноти є популяризація фізики в Україні і поширення знань про ЦЕРН!

Доцільно зазначити, що з 2016 року набуття Україною статусу асоційованого члена ЦЕРН надає унікальну можливість для українських учених отримувати досвід участі у передових дослідженнях, працювати (як співробітники) в найкращій фізичній лабораторії світу та брати участь у програмах розвитку кар’єри. Також це розширює доступ до проектів та освітніх програм ЦЕРН, сприяє підвищенню ефективності наукових розробок і підготовки наукових працівників найвищої кваліфікації.

З 7 по 13 квітня 2019 року фахівці у галузі фізики та астрономії з різних областей України взяли участь у роботі Наукової школи, де мали можливість пройти навчання.

Члени делегації України в рамках Наукової школи відвідали сучасні наукові центри та експериментальні лабораторії де ознайомилися з унікальними об’єктами ЦЕРН. Українські фахівці високо оцінили інноваційне обладнання та сучасний рівень постановки експериментів, а також дружнє спілкування з висококваліфікованим персоналом ЦЕРН. Учасники Наукової школи дали високу оцінку рівню її підготовки й організації з боку МАН та ЦЕРН і висловили наміри максимально застосовувати отримані знання у роботі з учнями Малої академії наук України.

Ми з гордістю повідомляємо, що місто Маріуполь Донецької області у спільноті найкращих представив учитель Маріупольського технічного ліцею Андрій Биков – науковий керівник багатьох розробок талановитої молоді, науковець і вчитель-новатор! Його учні - переможці конкурсів МАН, Міжнародних олімпіад, грантових проектів. Випускники Маріупольського технічного ліцею - гордість багатьох країн світу!

Андрій Олександрович, завдяки перебуванню в ЦЕРН, отримав неоціненний досвід та знання щодо передових досягнень науки, якими поділиться зі своїми співробітниками, учнями, надихаючи їх на наукову роботу.

 

Тож вперед, майбутня наукова еліта Європи!