Надрукувати
Перегляди: 480

23 та 24 квітня на базі провідних закладів вищої освіти Донецької області (Донбаський державний педагогічний університет (м. Слов’янськ), Донецький національний технічний університет (м. Покровськ), Маріупольського державного університету (м. Маріуполь)) відбулася дослідницько-експериментальна сесія (науково-практична конференція) обласної очно-заочної школи «Юний дослідник».

Юні науковці Донеччини, що обрали шлях досліджень та наукових експериментів, знову зібрались разом. Протягом року учні-слухачі школи експериментували, доводили життєдайність та наукову значимість власних теорій. Їм є що пригадати, бо навчання у малій академії - це яскраві враження, нові знайомства з однодумцями з усієї України, наукові конференції, виставки, Важливим показником отриманих знань учнів є участь в обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах.

Цього року у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України взяли участь 33 учня школи «Юний дослідник». Переможцями і призерами стали 12 учасників, п’ятеро з яких увійшли до складу команди Донецької області ІІІ етапу зазначеного конкурсу, який пройде у м. Київ у травні місяці.

Під час конференції лунали слова вдячності в адрес учителів, наукових керівників, батьків, які підтримували юних науковців протягом навчального року. Керівники секцій отримали подяки за самовіддану роботу із творчо обдарованою молоддю.

Цього разу секційні заняття стали підсумковими: учні презентували свої дослідження і проекти. Були проведені круглі столи, квести, диспути та консультування на майбутнє. Крім презентацій власних досліджень учасники секції «Журналістика» відвідали навчальну лабораторію «Телестудія МДУ-медіа», де змогли взяти участь у ток-шоу і спробувати себе у ролі операторів, ведучих та глядачів. А учасники секцій «Електроніка та приладобудування» і «Фізика» провели практичну роботу в лабораторії електронної техніки, де був презентовано проект «Розумна теплиця». По завершенні сесії учні отримали сертифікати.

Адміністрація комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» запрошує учнів 9 та 10 класів до подальшої роботи у школі восени. А одинадцятикласникам, для яких рік був надзвичайно важливим, вирішальним і відповідальним, бажає успішно пройти вступні випробування, реалізувати всі свої життєві плани і задуми, поповнити лави найпрестижніших вишів країни.